Základní škola vybojovala 2. místo na okresním kole v minifotbale

Ve čtvrtek 21.4. vyjela osmičlenná skupina fotbalistů reprezentovat naši školu v minifotbale do Horní Břízy. Tým byl složen z letošních žáků devátého ročníku – Laštovky, Paška, Širokého a Suka – a doplněn o mladší kluky z osmé třídy – Tyra, Ereta, Tesku – a benjamínka ze šesté třídy – Toráče.

Na letošní ročník se po dlouhé covidové pauze přihlásil rekordní počet škol, celkově třináct, což ještě zvýšilo konkurenci na tradičně velmi kvalitně zaplněném turnaji.

Třináct týmů bylo rozděleno do dvou skupin – jedné po sedmi a druhé, té naší, po šesti, kde jsme se utkali se školami z Třemošné, Nýřan, Vejprnic, Žihle a domácí Horní Břízy.
Na základě výsledků z předchozích let jsme se dostali do papírově slabší skupiny, což, jak se později ukázalo, byly jen opravdu předpoklady, protože týmy z naší skupiny skončily na prvních třech místech celého turnaje.

V prvním zápase jsme se utkali s Třemošnou, která byla herně lepší, ale největší šanci zápasu jsme měli my. Bohužel Toráč nedokázal z malého vápna usměrnit míč do odkryté branky, takže zápas skončil remízou 0:0.
V druhém zápase jsme poměřili síly s Nýřany, což byl zápas, kde kluci předvedli svůj nejhorší výkon na turnaji a jen díky štěstí a vynikajícímu výkonu brankáře Tesky jsme udrželi stav 0:0.
Třetí zápas se Žihlí už byl v naší režii. Žihle byla deklasována 5:0, když po gólu dali Laštovka, Suk a hattrickem se blýskl Pašek.
Ve čtvrtém zápase, povzbuzeni vysokým vítězstvím nad Žihlí, jsme porazili i Vejprnice poměrem 3 ku 0, ve kterém se prosadil Suk, Široký i Pašek.
Poslední zápas skupiny jsme se potkali s nejfotbalovějším týmem, Horní Břízou. Náš soupeř byl aktivnější, měl více šancí, které však pochytal dobře chytající Teska a z ojedinělého protiútoku byl v brankovém území faulován Eret. Následnou penaltou změnil Suk stav na konečných 1:0.
Po pěti zápasech jsme si zajistili 1. příčku ve skupině se skóre 9:0 a s vyhlídkou na nejlehčího soupeře z druhé skupiny.

V zápase o všechno, ve čtvrtfinále, jsme se utkali se Zbůchem. Úvod zápasu nás nezastihl v dobrém rozpoložení a brzy jsme začali prohrávat 1:0. Následně dvěma góly otočil stav utkání Pašek, abychom vzápětí dostali vyrovnávací branku. Stav utkání se již nezměnil a šlo se na penaltový rozstřel, ve kterém byli všichni fotbalisté našeho výběru, na rozdíl od soupeře, úspěšní a postoupili jsme do semifinále.

V semifinále na nás čekal známý soupeř, domácí Horní Bříza, která byla favoritem. Zápas měl podobný průběh jako ten ve skupině. Soupeř byl mnohem více aktivnější, vytvořil si více šancí – až jednu z nich proměnil. Po zbytek utkání se herní obraz moc neměnil, Horní Bříza byla aktivní, my hrozili z protiútoků. Jeden z těchto protiútoků, se štěstím, před koncem utkání povedl, když si Sukovu střelu do vlastní sítě srazil nešťastný obránce – 1:1. Stav se již neměnil a šlo se podruhé za sebou na penalty. Naši střelci byli opět stoprocentní a jedinou neproměněnou penaltu fantasticky chytil Teska.
Ve finále jsme se setkali s dalším známým soupeřem, Třemošnou, se kterou jsme hráli úvodní zápas. Ze začátku zápasu jsme byli aktivní, vytvořili jsme si náznaky šancí, ale hra se postupně vyrovnala, až Třemošná měla otěže zápasu plně pod kontrolou a ujala se vedení. Ačkoliv jsme se snažili, nemohli jsme se dostat k ohrožení branky. Následně Třemošná svůj náskok z penalty zvýšila na 2:0, což byl i konečný stav. V tomto zápase se projevila nevýhoda našeho úzkého kádru a pouze dvou náhradních hráčů na lavičce. Od poloviny zápasu jsme “šlapali vodu“ a nestačili fyzicky na mnohem početnější tým soupeře.
Po turnaji jsme byli samozřejmě všichni zklamáni, ale i tak je druhé místo v tak silné konkurenci velkým úspěchem. Kluci předvedli bojovné výkony na hraně svých možností a mohou být pyšní, jakým způsobem reprezentovali školu i celou obec Všeruby.

Čapský

fotogalerie – viz Rajče

Kontakty

Adresa:
Základní škola a Mateřská škola Všeruby
Všeruby 145
330 16

identifikátor: 650 033 469
IČO: 75006511
DIČ: CZ75006511

Tel.: 377 927 083
E-mail: zsvs@seznam.cz
Malá škola – tel.: 377 915 189

Tel.: 377 915 160
Tel. (odloučené pracoviště): 377 225 589
E-mail: msvs1@seznam.cz

Školní družina

Tel.: 377 927 084
Po–Pá
Ranní družina: 6:00–7:30
Odpolední družina: 10:55–16:00

Školní jídelna

Tel.: 377 915 485
E-mail: sjvs@seznam.cz
Po–Pá: 11:00–13:00
Bankovní účet: 4855980217/0100
Více o školní jídelně